Beyazlatma Zararlı mıdır ?

Beyaz dişler ile güzel bir gülüşe sahip olmayı kim istemez ki? Fakat farklı sebepler ile dişlerimizde olan istenmeyen değişikler hayalimizde olan gülüşe sahip olmanın önündeki en büyük engellerden biridir. Ağız hijyeninize çok dikkat edilse dahi çoğu zaman dişlerde gerçekleşen renk değişimlerinin önüne geçilemez. Bu sebeple aslında çok fazla sayıda insan hayalini kurduğu estetik gülümseye sahip değildir.

Gülüşünden memnun olmayan insanlarda özgüven problemi riski artış gösteriyor.

Dişlerin istenildiği parlaklık ve renkte olmaması kişilerin günlük yaşantılarına olumsuz etkiler yapabilmektedir. Gülüşünden memnun olmayan kişiler günlük hayatlarında rahatça gülemedikleri gibi konuşurken bile dişlerini gizleme ihtiyacı duyabilirler. Diş beyazlatması yaptırmış pek çok hasta tedavi sonrası fotoğraflarda çok daha rahat gülümsemektedir. Yani beyazlatma tedavilerinin insanlar üzerinde özgüveni artırıcı bir etkisi vardır.

İdeal bir diş beyazlatma tedavisi dişin kendi tonunu 3 tona kadar beyaz hale getirebilir.

Diş beyazlatma tedavisi ilk bakışta zararlı gibi görünse de estetik gülüşü yakalamak için yapılan diş kaplama yöntemleri ile kıyaslandığında daha kolay, ekonomik ve dişlerin üzerinden aşındırılmasına gerek kalmadan gerçekleştirildiği için daha koruyucu bir metot olarak ön plana çıkmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre diş hekiminin kontrolünde ve doğru prosedürler ile uygulanan beyazlatma işleminin dişlere ve dişeti sağlığına hiçbir yan etkisi yoktur.

Yapılan araştırmalara göre diş hekiminin kontrolünde ve doğru prosedürler ile uygulanan beyazlatma işleminin dişlere ve dişeti sağlığına hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulanan diş beyazlatma tedavisi dişlerde kalıcı hasara ya da herhangi bir yapısal değişikliğe yol açmaz. Bununla birlikte dişlerde geçici bir hassasiyet oluşabilir. Sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerin tüketilmesiyle oluşan bu durum genelde üç gün içerisinde kendiliğinden düzelir.

Diş hekimi kontrolünde yapılmayan beyazlatma tedavileri dişler ve dişetleri üzerinde yıkıcı etkiler gösterebilir.

Ne kadar zararsız gibi görünsede diş hekimi kontrolünde yapılmayan beyazlatma tedavileri dişler ve dişetleri üzerinde yıkıcı etkiler gösterebilmektedir. Profesyonel gözetim altında doğru uygulanan malzemeler diş dokusu için zararlı değildir. Diş beyazlatma işleminde elde edilen başarı çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybolabilir, bu durumda beyazlatma işlemi yeniden uygulanabilir.

Beyazlatma randevunu hemen oluşturmak için tıkla!